Vali Toraman Kur’an kurslarının açılışını gerçekleştirdi

Erbaa’da Evyaba Kur’an Kursu ve 15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu düzenlenen törenle açıldı. Törene Tokat Valisi Ömer Toraman, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, İl Müftüsü Ahmet Erdem, protokol üyeleri ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Açılış töreninde kurslar hakkında bilgi veren Erbaa Müftüsü Mehmet Ceylan,Evyaba Kur’an Kursu daha önce eski binada devam ediyordu. 30 yıldır devam eden kursa her yıl 100 civarında müracaat oluyordu. Biz ancak 50 civarında öğrenciyi yatılı olarak oraya alabiliyorduk. Bundan dolayı yeni bir binaya ihtiyaç duyduk. Ve bu yeni binayı yaptık. İnşallah burası bir küllüye şeklinde ilçemize hizmet verecek dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Tokat Valisi Ömer Toraman,Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemizin her tarafında dinimizin yaşatılması için, öğretilmesi için, canla başla gayret gösteriyor. İşte bu ilim yuvaları bu amaçla hizmet etmeye devam edecek. İnşallah buradan yetişen çocuklarımız da dinine, diyanetine bağlı, devletine bağlı, milletine bağlı faydalı birer fert olarak yetişecekler. Bu temennilerle inşallah her iki kuran kursumuzun da Erbaa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Erbaa’mız çok büyük bir ilçe. Merkez nüfusu hayli kalabalık. Köy sayısı, yerleşim sayısı çok fazla. Özellikle burada yatılı imkana kavuşuluyor olması çocuklarımız için büyük bir avantaj diye konuştu.

Konuşmaların ardından Evyaba Kur’an Kursu’nun açılışı gerçekleştirildi. Buradaki açılış töreninin ardından 15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’na geçen protokol buranın da açılışını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Tokat’ta trafik kazası: 4 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir