Tokat mobilyacılar sitesinin temeli törenle atıldı

Organize Sanayi Bölgesi 2. kısımda atış poligonu mevkisinde tahsisi yapılan Mobilyacılar ve Marangozlar Sitesine ait arsada temel atma töreni protokolün de katılımlarıyla gerçekleştirildi. Tokat Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Veysel Biçer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen temel atma törenine Tokat Valisi Cevdet Can, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte meslek örgütü liderleri ve bürokratlar katıldı.

Sanayi sitesinde mobilya esnafının dağınık bir şekilde faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Tokat Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Veysel Biçer, Proje kapsamında bölgede 87 adet 300’er metrekarelik kapalı alanı 150 metrekare açık alanı olan iş yerleri inşa edilecek. Şuanda 50 şer metrekarelik yerlerde esnaf arkadaşlarımız üretim yapıyor. Buraya geldikleri zaman mobilyacılar daha rahat faaliyet göstererek güzel işler çıkartacaktır. Ayrıca burada mobilyacılar arasındaki dayanışma ve birliktelik daha da artacak. Sadece Tokat merkez olarak değil ilçelere yakın illere de üretim yapacağız. Şu anki iş yerlerimizde toplu üretim yapma olanaklarımız yoktu dedi.

Tokat Valisi Cevdet Can ise, esnafların bir araya gelerek gerçekleştirdiği bu projenin devlet desteklerinin de yararlanabilmesi için çalışma yapılması talimatı verdi.

Bir önceki yazımız olan 30 yıllık çınar ağacını kesmemek için proje revizyon edildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir