Şırnak şehitleri için tören düzenlendi

Şırnak Gabar Dağı mevkiinde PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yunus Ertürk, Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Bingöl ve Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Yavşan’ın cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı.

Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki törene Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, vali yardımcısı Ali Arıkan, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, İl Jandarma Komutanı Hünkar Keleş, şehit askerlerin aileleri ile şehitlerin silah arkadaşları katıldı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Ertürk, Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Bingöl ve Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Yavşan’ın Türk bayrağına sarılı naaşları Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına getirilerek katafalka konuldu. Törende, şehitlerin öz geçmişleri okunarak dualar edildi.

Törenin ardından katafalktan alınarak ambulansa taşınan şehitlerin naaşları helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı’na gönderildi. Oradan da toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderileceği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Gençağa Meriç: "Bütün spor kamuoyuna iyi bir takım olduğumuz gösterdik" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir