Personele ‘farkındalık eğitimi’ verildi

Eğitim kapsamında, hizmet verme sürecinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gelen engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri, karşılama ve iletişim kurma, vizyon geliştirme, engelli ve yaşlı hizmetlerine yönelik bilgi edinmelerini sağlama, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik, fiziksel, psikolojik sözlü şiddet içeren her türlü tutum ve davranışlara yönelik daha duyarlı yaklaşım bilincinin sağlanması ve engelli bireylerin toplumsal yaşama uyumları, karşılaştıkları sorunların oluşturduğu psikolojik travmaların en aza indirgenmesi konulu “farkındalık eğitimi” düzenlendi. Üç oturumdan oluşan eğitim, Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Sosyal Hizmetler Dairesi Bakanı Talat Atay’ın, sunumunu Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli Murat Yıldız’ın yaptığı eğitim, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkan Recai Suvari’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan Bakan Soylu Trabzon’da polisler ve basın mensupları ile halı saha maçı yaptı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir