MHP’de Dursun Yılmaz Güven Tazeledi

Başkanlığa tek liste ve tek aday olarak giren Dursun Yılmaz seçildi.

Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan kongreye MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, İl yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okumasıyla başlayan kongrede daha sonra divan teşekkülüne geçildi. Ardından Geçmiş döneme ait faaliyet raporu ve tahmini bütçe okundu. Kongrede konuşma yapan MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, Tokat olarak ilçe kongrelerine Niksar’dan başladıklarını belirterek; “İki heyecanı bir arada yaşıyoruz, hem bütün ilçe kongrelerimizi 16 Nisan’a kadar gerçekleştiriyoruz, hemde Allah nasip kısmet ederse 17 Nisan sabahı da bir referandum sonucu ile uyanmış olacağız. Yeni Anayasa ile ilgili biz Tokat il Başkanlığı olarak bütün ilçe teşkilatlarımızla, bütün köylerimizde var olmaya, Milliyetçi Harekete Partisinin temsilini göstermeye ve insanlarımıza bu yeni Anayasa’nın ne olduğunu, ne olmadığını anlatmaya gayret ediyoruz. Bu arada İlçe kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz Dursun Başkanımla yaklaşık 5 aydır bir sürede görev yapıyoruz ve bu görev süresinde de hiç birşekilde incinmedik. Aksine sağolsun Niksar gibi bir ilçemizi hareketimiz tarihinde teşkilatımız tarihinde çok kısa bir süre içerisinde gerçekten derledi toparladı ve güzel hizmetler de yapmaya devam ediyor. Biz inanıyoruz hedefimizde yine inşallah Niksar Belediyesini geçmiş dönemde bu yönetim kazanmıştı inşallah yine bu yönetim kaldığı yerden devam ederek Niksar Belediyesini yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin saflarına katacak diye umut ediyorum inanıyorum bu noktada sınırsız desteğimizi bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Niksar MHP İlçe Başkanlığına seçilen Dursun Yılmaz ise, ülkücülerin tek hedefinin tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrak olduğunu belirterek; “Bugün gelinen noktada ülkücülerin dediği gibi ya ülkücüler devletleşecek ya da devlet ülküleşecek. Bunu sayın Genel Başkanımızın doğru tespiti ve aldığı kararlarla bir kez daha Türkiye ve dünyaya 15 Temmuz günü göstermiştir. Bütün şer odakları içeride ve dışarıdaki işbirlikçileri devletimizi yıkmak amacı ile devletimizi yöneten hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olmuştur. Atatürk’ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Sayın genel Başkanımız bunu bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Bugün AKP’nin uydusu oldu diyenler karalamak için MHP’nin halkın gözünde yükselişini önlemek isteyenler MHP’nin içine fitne fesat sokmaya çalışanlar bir kez daha anlamalı ki bunu başaramayacaklar. AKP’nin iktidara geldiği günden beri bin yanlışı bir doğrusu, bir doğrusu bin yanlışını örten seçmeni arkasında dururken biz MHP’liler olarak hiçbir yanlışı olmayan liderimizin yanında olmalıyız. MHP’de tutkunluk yok, koltuk kavgası çok. Türk devletini ve MHP’yi yönetecek liderimizin yanında olmalıyız” diye konuştu.

Tek liste ile girilen seçim sonucunda Dursun Yılmaz’ın ilçe başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyeliklerine; Alp Yavuz, Nazmi Yıldırım, Ali Körükçü, Faruk Şen, A. Cihan Ünlü, Mithat Semiz, Süleyman Özgür, Hasan Berdibek, Adem Ersin, Murat Pelit, M. Fatih Şahin, Ümit Karaman, Yakup Uçar, Ahmet Çanakcı, Satılmış Yılmaz, Ferdi Akıllı, Hüsamettin Kaya ve Kadir Kalaycıoğlu getirildi.

Bir önceki yazımız olan CHP’li Temizel:"Referandum bir seçim değil" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir