Cizre’de iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı

Cizre’de 2 Aralık 2013’te şantiye yolu nedeniyle Çağlı ve Kartal ailelerinin fertleri arasında çıkan ve silahların kullanıldığı kavgada M.Ç., H.Ç., A.K. ve R.A. yaralanmıştı. Kavganın ardından iki aile arasında husumet başlamıştı. Husumet, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Kıçan-Hesanan Aşireti Reisi Mehmet Çağırga, Tatar Aşireti Reisi Aslan Tatar, Tayan Aşireti Reisi Ferhat Mungan, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, Cizre TSO Başkanı Süleyman Çağlı ve Cizre’nin önde gelenlerinin girişimleriyle sonlandırıldı. Ailelerin barışa ikna edilmesi üzerine program düzenlendi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı programda okunan duaların ardından her iki aile arasında barış sağlandı.

Aile büyüklerine teşekkür eden Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Gün birlik ve beraberlik günüdür. Kavga edip birbirimize düşmenin zamanı değildir dedi.

Bir önceki yazımız olan Bakan Soylu: “Avrupa şuan ırkçılık ve faşizmin tam göbeğine oturdu” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir