Akçakoca Belediye Meclisinde 2016 faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi

Oturumun ilk gündem maddelerinden biri olan 2016 yılı faaliyet raporu, üyelerin oy birliğiyle kabul ve ibra edildi.

Belediye meclisi yönetmeliğine göre, önceki yılın faaliyet raporu okunurken meclise birinci başkan vekili olan Hatice Albayrak başkanlık yaptı.

Meclis salonunda başlayan oturumda, denetim komisyonunun raporu, Hesap İşleri Müdürü Ferhat Küçük tarafından meclis üyelerine okundu ve anlatıldı. Bu rapora göre Akçakoca Belediyesinin 2016 yılı içerisindeki toplam gelirlerinin 27 milyon 865 bin lira olduğu, ayrıntılı kalemleriyle üyelere anlatıldı. Aynı şekilde belediyenin 2016 yılı toplam giderlerinin ise 31 Milyon 522 bin lira olduğu söylendi. Hesap İşleri Müdürü Ferhat Küçük, 2016 yılı bütçe açığının 4 milyon liranın biraz üzerinde oluştuğunu söyledi. Komisyon Başkanı Sedat Çakır, üye Yahya Mat ve üye Yüksel Yılmaz’ın imzalarının yer aldığı sonuç raporu meclis üyelerinin oyuna sunuldu.

Yapılan oylama sonucunda 2016 faaliyetlerini içeren Denetim Kurulu raporu, toplantıya katılan tüm üyelerin oybirliğiyle kabul edildi.

Bir önceki yazımız olan Vali Çataklı, yaşlılarla bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir